Beşler Makarna Un İrmik Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., 1992 yılında Güneydoğu Bölgesi'nin ticaret merkezi olan Gaziantep ili 2. Organize Sanayi Bölgesi'nde 24.000 m2'lik alanda buğday unu üretimine başlamıştır. Başlangıçta günlük üretim kapasitesi 250 ton iken, teknolojisini sürekli yenileyerek kapasitesini artıran firmamızın günlük üretim kapasitesi 2.126 tona ulaşmış, böylece yalnızca Türkiye'nin değil aynı zamanda Ortadoğu ve Balkanlarında en büyük un üretim tesisinden biri olma başarısını elde etmiştir. Ayrıca, yurt içinde ana ve alt bayi olmak üzere toplam 50 bayi aracılığıyla pazarlama ağını genişleterek aranan bir marka olma özelliğini kazanmıştır.

Beşler Un, yalnızca Türkiye'de değil aynı zamanda Irak, Suriye, Lübnan, Libya, Sudan, KKTC, Togo, Somali, Etiyopya ve birçok Afrika ülkesiyle birlikte 50 ye yakın ülkede tercih edilen bir marka olmuş; aynı zamanda Birleşmiş Milletler gibi uluslararası yardım kuruluşlarının resmi tedarikçisi olarak önemli döviz girdisi sağlamaktadır.

Firmamız, hasat dönemlerinde köylü ve çiftçiden yüksek miktarlarda buğday alımı yaparak bölgenin en büyük buğday alıcısı vizyonuna ulaşmış ve yurt içinde Toprak Mahsülleri Ofisi'nin depolarından, yurt dışında ise Kanada, Rusya, Ukrayna, Litvanya, Almanya gibi AB ülkelerinden yaparak yılda yaklaşık 700.000 ton ila 1.000.000 ton arasında buğday ithalatı gerçekleştirmektedir.

1993’te 250 ton buğday kırma kapasitesiyle üretim hayatına giriş yapan Beşler Un günümüzde tek yerleşkede 5 üniteden oluşan 2 fabrika binasıyla Türkiye’nin ve Balkanların en yüksek kapasiteli üretim tesisine sahip firmasıdır.

Günlük 2.100 ton buğday kırma kapasitesi sayesinde kendi sektöründe buğday, un ve kepek fiyatlarında belirleyici firma özelliği taşımaktadır. Full otomasyon sistemine sahip üretim tesislerinde buğday girişinden un paketlemesine kadar uzman mühendisler ile kontroller yapılmakta ve kontrol edilen her aşamaya yapılan laboratuvar analizleri ile kalitenin korunması sağlanmaktadır.

 
 
350
 

PERSONEL

80
 

BAYİ

50
 

ÜLKE'YE İHRACAT

22. Yıl
 

TÜRKİYE'nin ilk 500 SANAYİ KURULUŞU listesinde

20. Yıl
 

TÜRKİYE'nin ilk 1000 İHRACATÇI listesinde